Wyposażenie gabinetu

mikroskop

Mikroskop Smart Optic

Zaawansowana optyka umożliwia dostrzeżenie najmniejszych szczegółów, co przekłada się na jakość leczenia kanałowego, lokalizacje wąskich kanałów i pokonywanie niedrożności. Mikroskop Smart Optic poprawia precyzję prac kosmetycznych, ułatwia diagnozowanie, pozwala ustalić stopień zaawansowania procesu próchniczego, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej oraz podczas szlifowania filarów zębowych.


Endomotor Dentsply Xsmart plus

Urządzenie wprowadza nowe standardy w procesie kształtowania kanałów korzeniowych uzębienia. Mikrosilnik urządzenia pracuje w trybie oscylacyjnym. Funkcja oscylacji  nie tylko zwiększa poczucie pewności lekarza, ale też wpływa na bezpieczeństwo pacjenta. Technika oscylacji ma wiele zalet. Po pierwsze, umożliwia kształtowanie większości kanałów przy użyciu tylko jednego niklowo-tytanowego pilnika. Oznacza to oszczędność czasu podczas wizyty. Zapewnia też optymalną prostotę w leczeniu oraz zmniejszenie całkowitego czasu opracowywania kanału nawet o 40% w porównaniu z tradycyjnymi narzędziami maszynowymi, wykonującymi ciągły ruch rotacyjny.

endomotor- xsmart plus
calamus duo- ciekła gutaperka

Ciekła gutaperka Dentsply Calamus Duo

Urządzenie stosowane w naszym gabinecie do wypełniania kanałów zębowych substancją pochodzenia naturalnego. Gutaperka jest materiałem wypełniającym pustą przestrzeń zębową, która po niewypełnieniu mogłaby stać się pożywką dla rozmnażających się bakterii, stanowiąc błąd w sztuce i prowadząc do późniejszych powikłań. Głównymi jej atutami są biozgodność oraz łatwość wprowadzenia jej do kanału zęba. Wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne i daje kontrast na zdjęciu rentgenowskim, dzięki czemu stomatolog może ocenić skuteczność przeprowadzonego wcześniej leczenia. Dodatkowo nie przebarwia zębów, jest stabilna objętościowo i nie rozpuszcza pod wpływem płynów tkankowych, np. śliny.


Endometr Raypex 6

To najnowocześniejszy z endometrów, niezbędny podczas leczenia kanałowego. Elektronicznie lokalizuje wierzchołek korzenia zębowego pozwalając na precyzyjne określenie długości kanału. Długość kanałów jest kwestią indywidualną i może być różna u różnych pacjentów. Najnowsza technologia pozwala na uzyskanie najbardziej dokładnych wyników, a zainstalowany w urządzeniu tryb demo pozwala na prezentację pacjentom naszych działań. Co istotne dla Pacjenta – mierzenie długości roboczej kanału za pomocą endometru nie powoduje dolegliwości bólowych.

endometr Raypex 6
beyond polus advanced- lampa do wybielania

Lampa Beyond Polus Advanced

Dla podniesienia estetyki Państwa uśmiechu, jako jeden z 30 gabinetów w Polsce dysponujemy lampą aktywizującą żel wybielający podczas zabiegu wybielania. Stawiając na bezpieczeństwo i skuteczność podczas zabiegu używamy specjalnie w tym celu skonstruowanej lampy. Lampa ta, emitując zimne, niebieskie światło dzięki zaawansowanej filtracji nie wydziela ciepła ani szkodliwych promieni UV, oraz przyspiesza proces wybielania. Metoda ta jest doskonałą alternatywą dla osób, których zęby zostały przebarwione przez spożywanie kawy, herbaty czy papierosów a także plamy fluorowe, przebarwienia po zażywaniu antybiotyków z grupy tetracyklin oraz zmiany koloru uwarunkowane genetycznie, które również mogą zmieć swój kolor na jaśniejszy..


RTG

W dbałości o wygodę, wraz z uwzględnieniem bezpieczeństwa powód Państwa wizyty ustalamy różnymi metodami, w tym metodą RTG. Metodę stosujemy tak przy bólach zęba, w celach kontrolnych, oceniając skuteczność wprowadzonego leczenia lub przeprowadzonego zabiegu, a także w celu podjęcia właściwej decyzji o kolejnych etapach terapii. Zdjęcie rentgenowskie zębów jest również wskazane przed planowanym leczeniem protetycznym, a także w trakcie niektórych zabiegów, takich jak leczenie kanałowe czy usuwanie zęba. Promieniowanie wykorzystywane podczas RTG zębów jest niewielkie. Zabieg wykonujemy również u dzieci.

rtg
8

Fotel Stern Weber s380trc

W dbałości o Państwa komfort, jako jeden z 20 gabinetów w Polsce dysponujemy fotelem o podwyższonym standardzie użytkowania. Wysoka jakość materiałów, z jakich wykonany jest fotel, a także wbudowane elementy dają możliwość sprawnego wykonywania dla Państwa wachlarzu zabiegów, uwzględniając także wysoką ich jakość i bezpieczeństwo.

Facebook